1. O nás
  2. Výroba vloček

Jak hýčkáme vločky Bonavita

Naše trio k úspěchu

Jako jediný výrobce v ČR využíváme při zpracování obilovin dvojí hydrotermickou úpravu. Díky tomu dokážeme precizně řídit enzymatický proces – tato úprava významně zvyšuje stravitelnost proteinu, škrobu a tuků zrnin. Jako bonus příznivě ovlivňuje kvalitu vloček i dobu trvanlivosti.  


Preferujeme suroviny od domácích producentů a zpracováváme převážně oves setý pluchatý. Jaká je jeho superschopnost? Po celou dobu od pole až po sklizeň ho stále chrání pluchy. (Plucha je vnější obal, který chrání zrno.) 


Používáme výhradně nepoškozená zrna, protože vločky z nich jsou kvalitativně a nutričně hodnotnější.​​​​​​​


A protože vločky jsou naše srdcová záležitost, v roce 2020 jsme spustili provoz nové 5patrové „vločkárny“ extra na výrobu obilných vloček!

Halu jsme vybavili nejmodernější německou technologií a propojili s ostatními výrobními objekty. Zajistili jsme tak dokonalou manipulaci se zpracovávanou surovinou. Německá technologie zaručuje minimální obsah pluch ve finálním produktu a pomocí optického třídění eliminujeme riziko, že by se do vašeho sáčku s vločkami dostalo poškozené nebo plísní napadené zrno.

Jaké benefity nám vločky přinášejí?

Ovesné vločky představují perfektní zdroj energie a živin, jsou proto ideální pro zařazení do každodenního jídelníčku. Obsahují spoustu vitamínů, minerálů a zdraví prospěšných látek

Jsou oblíbené u lidí, kteří se snaží hubnout. Mají totiž schopnost absorbovat vodu a navozovat pocit plnosti po dlouhou dobu. To má na svědomí vláknina betaglukan – částečně se rozpouští ve vodě a ve střevech pak vytváří hustý gel, který snižuje hladinu cukru i cholesterolu v krvi, podporuje růst správných bakterií v trávicím traktu.

Ovesné vločky nabízí široké možnosti přípravy pokrmů.

Pro inspiraci jsme pro vás připravili naše oblíbené recepty.  

SORTIMENT NAŠICH VLOČEK

Nabízíme balení vloček po 500 g nebo výhodné rodinné balení po 1000 g. 


Pro naše obchodní partnery dodáváme balení též v 15 kg PAP pytlích nebo v balení po 1000 kg (BIG BAG).