1. O nás
  2. Kvalita

​​​​​​​Kvalita je pro nás v Bonavitě zásadní.

Dáváme si na ní záležet, a nepodceňujeme proto ani důležitost certifikátů, které kvalitu našich výrobků potvrzují a garantují. 

CERTIFIKÁTY KVALITY

BONAVITA, spol. s r.o. je držitelem certifikátu IFS (verze 7). Tato mezinárodní norma zajišťuje bezpečnost a jakost potravinářských provozů, je tu pro zabezpečení výroby zdravotně nezávadných potravin. Podnik, který má takto certifikovanou výrobu, garantuje produkci potravinářských výrobků ve standardizované kvalitě.
CO ZNAMENAJí LOGa NA NAŠICH VÝROBCÍCH

Vím, co jím – logo označuje potraviny s omezeným obsahem některých živin (jako nasycené mastné kyseliny, transmastné kyseliny, sůl, přidaný cukr). Díky tomu si v obří nabídce potravin snáze  vyberete ty, které podporují zdravý životní styl.

 

 

KLASA – značku uděluje ministr zemědělství. Zaslouží si ji jen ty nejkvalitnější potravinářské a zemědělské výrobky na českém trhu. Díky pečlivému předvýběru mají spotřebitelé kupující produkty s tímto logem jistotu, že vybrali správně.

 

 

ZÁPRAŽÍ originální produkt® – tuto regionální značku získají jen  prověření výrobci a poskytovatelé služeb. Garantuje místní původ výrobků a vazbu na krásný region Zápraží jihovýchodně za Prahou i jejich kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí.

 

 

V-Label – mezinárodně uznávaný, registrovaný symbol označuje veganské a vegetariánské výrobky nebo služby. Značka vám garantuje, že produkty neobsahují žádné složky živočišného původu

 

 

RAINFOREST ALLIANCE – tato značka informuje spotřebitele, že daný produkt pochází z farmy, která podléhá standardům "Udržitelné zemědělské sítě" (SAN). Značka garantuje dodržování adekvátních pracovních podmínek pro zaměstnance, odpovídající platby pracujícím, zákaz zaměstnávání dětí a také ochranu  životního prostředí. Podmínky pro udělení značky garantuje nezisková organizace Rainforest Alliance, která sídlí v New Yorku.

 

 

FAIRTRADE – zaručuje splnění určitých sociálních, ekonomických a ekologických standardů. Pěstitelům, zaměstnancům a řemeslníkům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky umožňuje uživit se vlastní prací za důstojných pracovních podmínek, umožňuje jim důstojné živobytí a reguluje používání pesticidů. 

 

 

BIO - potraviny nesoucí označení bio splňují přísná kritéria stanovená zákonem, který zaručuje, že produkty splňují veškeré standardy o ekologickém zemědělství.